Relacja z otwarcia ,,Szlaku Węgierskiego"

24 maja 2015r. na starosądeckim Rynku miało miejsce oficjalne otwarcie „Szlaku Węgierskiego” w ramach projektu współpracy realizowanego przy udziale LGD Brama Beskidu, LGD Dolina Raby, LGD Przyjazna Ziemia Limanowska, LGD Na Śliwkowym Szlaku, LGD Korona Sądecka, LGD Perły Beskidu Wyspowego i LGD Wielicka Wieś.

DSC00956

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Można było degustować przekąski i potrawy kuchni staropolskiej, wziąć udział w warsztatach rzeźbienia w soli, kowalstwa czy odlewania świec z wosku pszczelego.
Na scenie prezentowały się zespoły regionalne z poszczególnych LGD m.in. Starosądeczanie, Łapanowianie, Mietniowiacy, Przyszowianie, Zespół Tańca Artystycznego Miniatury.
Największymi atrakcjami były jednak: Pokazy walk rycerskich Bractwa Rycerskiego Kasztelanii Sandeckiej, węgierskiej grupy Aranykard Egyesület oraz Bractwa Jarowitów. Gwiazdami wieczoru był Zespół Góralsi i kapeli Ciupa.
Idea projektu nawiązywała do dawnego szlaku handlowego, który prowadził na południe Europy. Powstały „Szlak Węgierski” przebiegać ma przez Muszynę, Piwniczną, Rytro, Stary i Nowy Sącz, ale także przez Limanowszczyznę aż do Krakowa. Za polską granicą trasa zmierzać będzie przez Słowację i Węgry, aż do Budapesztu i Debreczyna.
part part part part part part part
logologologo
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa zrealizowana w ramach projektu współpracy pn. "Szlak Węgierski" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
Osi 4 LEADER-działanie 421" Wdrażanie projektów współpracy" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.